Hoe voorkom je blaren als je gaat hardlopen?

Wil jij dé tip tegen blaren? Gebruik het extra gaatje in je hardloopschoen. Sinds mijn 6de loop ik al hard.

 

En bij mijn 8 ste marathon 32 jaar later leer ik pas hoe ik heel eenvoudig blaren kan voorkomen.Laatst liep ik een zware marathon over het strand. Normaal heb ik na zo’n marathon altijd wel een blaar of kloven op mijn hiel. Nu niet.

Neef Mark Zuurhout had namelijk de gouden tip

Al twee maanden eerder bij de halve marathon van Egmond geeft Mark terloops advies om blaren te voorkomen. Hij is geen man van poeha en geblaat. Bijna fluisterend zei ie:

"Weet jij waar dat extra gaatje bij je hardloopschoen voor bedoeld is?  Neuh. Welk gaatje? Nou, boven het laatste gaatje waar je normaal je veter doorheen haalt, zit nóg een gaatje. Dat werkt tegen blaren."

Ik kijk even naar mijn schoen en zie dat daar inderdaad ook zo’n gaatje zit. Maar het is nog maar twintig minuten voor we beginnen en we moeten ook nog een stukje lopen naar de start, dus ik strik mijn veters zoals ik altijd doe, zonder het gaatje te gebruiken. De Halve van Egmond gaat super, maar na afloop heb ik zoals gebruikelijk wel een blaar op mijn rechterhiel.

Twee maanden later moet ik de dag voor de marathon van Scheveningen naar Zandvoort ineens denken aan wat Mark zei over een gaatje tégen blaren. Bij zo’n strandmarathon geen overbodige luxe.

Op youtube vind ik uitleg:

https://youtu.be/IijQyX_YCKA

En verrek, het werkt.

Voor het eerst heb ik na een marathon geen blaar. Zelfs geen gevoelige hiel.

En dat door een gaatje.

 

 

Bron; sportrusten

powered by social2s

 WIJ WORDEN GESPONSORD DOOR:

SPORT 2000 VAN LEEUWEN; ondersteund ons reeds jaren
in de aanschaf van loopkleding en reflecterende hesjes.

Leden krijgen 10% korting op de aanschaf van kleding!

 

STILA ASSEN; heeft ons in 2016 en 2018 financieel
ondersteund in de aanschaf van reflecterende hesjes.

 

 

Beste bezoekers,

Help ons aan meer inkomsten.
Zoals jullie misschien weten is onze vereniging aangesloten bij SponsorKliks. Via deze weg wordt onze vereniging door de leden gratis gesponsord. Toch hebben wij het idee dat er veel meer inkomsten mogelijk zijn dan tot nu toe. Want als ieder lid, supporter, familielid of vriend van onze vereniging, voordat zij een webwinkel bezoeken, naar onze website gaat wordt het bedrag hoger.

Hiernaast staat een banner van SponsorKliks. Door op deze banner te klikken verschijnt een overzicht van tientallen webwinkels, waaronder Bol.com, Coolblue en Zalando. Elke aankoop bij een van deze bedrijven levert onze vereniging een commissie op terwijl je zelf dezelfde prijs betaalt, het kost je dus niets extra.

Doe hetzelfde als je uit eten gaat of een pizza wilt laten bezorgen. Via onze webpagina op SponsorKliks kan je terecht bij 4.500 restaurants waarbij elke bestelling of reservering de verenigingskas geld oplevert.
Zo is sponsoren niet alleen heel gemakkelijk maar nog lekker ook!

Alvast bedankt voor je medewerking